Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch

Archívna stránka
Nachádzate sa tu: Úvod
Nákup odvlhčovačov do depozitných priestorov múzea    PDF Tlačiť E-mail

V druhej polovici roka 2017 realizovalo Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch s finančnou podporou Fondu na podporu umenia projekt nákupu mobilných kondenzačných odvlhčovačov do novozískaných depozitných priestorov. Cieľom projektu bolo zabezpečiť v novozískaných priestoroch kontrolovaný vlhkostný režim a mikroklímu s prihliadnutím na materiál deponovaných zbierkových predmetov. Zámer bol dosiahnutý nákupom 11 ks odvlhčovačov a príslušenstva, rozmiestnených v jednotlivých miestnostiach. Správcovia zbierok tak získali prostriedok k efektívnejšej ochrane zbierkového fondu.

Projekt bol realizovaný v rámci podprogramu 5.4.2 Ochrana zbierkových fondov a Fond na podporu umenia ho z verejných zdrojov podporil sumou 2500 €.