Hlavné menu

Cennosti skríň a povál 2    PDF Tlačiť E-mail

Cennosti skríň povál 2

8.7. – 26.8. 2016

Repríza úspešnej výstavy z roku 2010, na ktorej budú tentoraz vystavené zbierkové predmety darované múzeu v rokoch 2010 – 2015.

V období od 08. júla do 26. augusta 2016 sprístupní Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch širokej verejnosti výstavu „Cennosti skríň a povál 2“. Ide o pokračovanie podobnej výstavy z roku 2009, ktorej cieľom je predstaviť verejnosti výber zbierkových predmetov, ktoré boli múzeu darované v rokoch 2010 - 2015.

Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch znova pripravilo pre verejnosť výstavu darovaných predmetov, tentoraz z obdobia 2010 – 2015. Vystavené budú predmety etnografického a historického charakteru od 52 darcov, počínajúc hračkami a súčasťami odevu, cez listiny, textílie a predmety dennej potreby, končiac takými jedinečnými artefaktmi, ako plot spred oltára hlavného oltára kostola Sv. Kríža v Nových Zámkoch, alebo zachované fragmenty z pamätnej tabule Františka Rákociho, či sochy Lajosa Kossútha. Výstava potrvá do 26. augusta 2016.

Vernisáž výstavy sa uskutoční dňa 07. júla 2016 so začiatkom o 16.00 hod..

Predchádzať jej bude tlačová konferencia pre médiá so začiatkom o 14.00 hod..

Ďalšie informácie:

Mgr. Pavol Rusnák, kurátor výstavy

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. / Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

0904 223 985 alebo 035 6400 032